۱۳۹۳ اردیبهشت ۳, چهارشنبه

اطلاعيه 4م کارزار برای افشای نقض حقوق بشر درج. اسلامی در روند 26مین اجلاس شورای حقوق بشر


هم میهنان عزيز،
از روز سه شنبه ۱۰ ژوئن  ۲۰۱۴ (۲۰ خرداد ۱۳۹۳)  بیست و ششمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در شهر ژنو آغاز می شود و تا ۲۷ ژوئن ۲۰۱۴ (۶ تیر ۱۳۹۳)  ادامه خواهد يافت. سه روز نخست این نشست باسه روز پایانی صد و سومین اجلاس سالانه سازمان بین المللی کار که از ۲۸ مه ۲۰۱۴ (۷ خرداد ۱۳۹۳) تا ۱۲ ژوئن ۲۰۱۴ (۲۲ خرداد ۱۳۹۳) درساختمان مجاور نشست شورای حقوق بشر برگزارخواهد شد، همزمان است. این مقطع با مسابقات جام جهانی فوتبال نیز همزمان است و تیم ملی فوتبال ایران در روزهای دوشنبه ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد ۱۳۹۳)، شنبه ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد ۱۳۹۳) وچهارشنبه ۲۵ ژوئن (۴ تیر ۱۳۹۳) مسابقه خواهد داشت.  
درنیمه نخست این اجلاس علاوه بر کمیسر عالی حقوق بشر، ازجمله گروه های کاروگزارشگران ويژه زیرگزارش خود را ارائه خواهند داد:
گزارشگر ويژه اعدام های فراقانونی، سریع وخودسرانه
گزارشگر ويژه استقلال قضات و وکلا
گزارشگر ويژه خشونت علیه زنان
گروه کار تبعیض علیه زنان
گزارشگر ويژه قاچاق انسان، به خصوص زنان و کودکان
گزارشگر ويژه آزادی بیان و عقیده
گزارشگر ويژه حق آموزش
گزارشگر ويژه بهره مندی از سلامت بهداشت جسم و روان
گزارشگر ويژه حقوق انسانی مهاجران
در طول اجلاس از جمله پانل های زير در صحن اصلی شورای حقوق بشر برگزار خواهد شد:
 مباحثه سالانه درمورد حقوق زنان
مباحثه درمورد تجارب مثبت بدست آمده درجدال با ناقص سازی زنان (ختنه زنان)
مباحثه درمورد امنیت روزنامه نگاران
مباحثه درمورد پیشگیری ورفع ازدواج کودکان وازدواج های زود رس و اجباری
 ازکليه هم ميهنان در تمام نقاط دنيا که به نقض حقوق بشر درايران معترض هستند تقاضا می شود که کوشش های خود را برای روشنگری درباره موارد نقض حقوق بشر درکشورمان وافشای آمران، عاملان و حاميان آن همآهنگ کنند.
ما با برگزاری اجلاسهای جانبی (موازی) در شورای حقوق بشر وتجمعاتی دربرابر مقر سازمان ملل متحد در شهر ژنو در ارتباط با حوادث رخداده در سال های پیشین در روزهای خردادماه و تیرماه، تلاش می کنیم که همزمان با بیست و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر کارزاری را برای افشای موارد عديده نقض حقوق بشر درجمهوری اسلامی در جهت حفظ و ارتقاء حقوق بشر در ایران، تدارک ببینیم.
همچنین چند کارگاه آموزشی حقوق بشر در آخر هفته های موجود در این فاصله زمانی برگزار می شود.
دراین دوره نیز تسهیلات محدودی برای سفر به ژنو و اقامت در این شهر برای تعدادی از شرکت کنندگان در این کارزار در نظر گرفته شده است. شرکت هواپیمایی Easyjet  از بسیاری از شهرهای اروپا در صورتی که بلیط هواپیما در زمان مناسبی تهیه شود، قیمت های مناسبی را برای سفر به ژنو ارائه می کند.
جهت همآهنگی های ضرور از علاقه مندان به مشارکت در سازماندهی  اين کارزار دعوت می شود که در اجلاس پالتاکی که در روز پنج شنبه ۱۷ آوریل ۲۰۱۴ (۲۸ فروردین ماه ۱۳۹۳)  در ساعت ۲۱ به وقت اروپای مرکزی در تالاری در آسیا-پاسیفیک، گروه ايران با نام HRC IRAN  Genevaو با کد ورودی 2610272014
برگزار خواهد شد، شرکت کنند.
۱۶ آوریل ۲۰۱۴ (۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۳)  
تدارک دهندگان کارزار برای افشای نقض حقوق بشر در ج. ا. در روند بیست و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر