۱۳۹۳ اردیبهشت ۱۸, پنجشنبه

اطلاعيه 6م کارزار برای افشای نقض حقوق بشر درج.اسلامی درروند 26مین اجلاس شورای حقوق بشرÜN

هم میهنان عزيز، 
از روز سه شنبه ۱۰ ژوئن  ۲۰۱۴ (۲۰ خرداد ۱۳۹۳)  بیست و ششمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در شهر ژنو آغاز می شود و تا ۲۷ ژوئن ۲۰۱۴ (۶ تیر ۱۳۹۳)  ادامه خواهد يافت. سه روز نخست این نشست با سه روز پایانی صد و سومین اجلاس سالانه سازمان بین المللی کار که از ۲۸ مه  ۲۰۱۴ (۷ خرداد ۱۳۹۳)   تا ۱۲  ژوئن ۲۰۱۴ (۲۲ خرداد ۱۳۹۳)  در ساختمان مجاور نشست شورای حقوق بشر برگزار خواهد شد، همزمان است.  این مقطع با مسابقات جام جهانی فوتبال نیز همزمان است و تیم ملی فوتبال ایران در روزهای دوشنبه ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد ۱۳۹۳)، شنبه ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد ۱۳۹۳) و چهارشنبه ۲۵ ژوئن (۴ تیر ۱۳۹۳)  مسابقه خواهد داشت.
 درنیمه نخست این اجلاس علاوه بر کمیسرعالی حقوق بشر، ازجمله گروه های کار وگزارشگران ويژه زیر گزارش خود را ارائه خواهند داد:
 گزارشگر ويژه اعدام های فراقانونی، سریع و خودسرانه
گزارشگر ويژه استقلال قضات و وکلا
گزارشگر ويژه خشونت علیه زنان
گروه کار تبعیض علیه زنان
گزارشگر ويژه قاچاق انسان، به خصوص زنان و کودکان
گزارشگر ويژه آزادی بیان و عقیده
گزارشگر ويژه حق آموزش
گزارشگر ويژه بهره مندی از سلامت بهداشت جسم و روان
گزارشگر ويژه حقوق انسانی مهاجران  
درطول اجلاس ازجمله پانلهای زير درصحن اصلی شورای حقوق بشر برگزار خواهد شد:
 مباحثه سالانه درمورد حقوق زنان
مباحثه درمورد تجارب مثبت بدست آمده در جدال با ناقص سازی زنان (ختنه زنان)
مباحثه درمورد امنیت روزنامه نگاران
مباحثه در مورد پیشگیری و رفع ازدواج کودکان و ازدواج های زود رس و اجباری
 ازکليه هم ميهنان درتمام نقاط دنيا که به نقض حقوق بشر درايران معترض هستند تقاضا می شود که کوششهای خود را برای روشنگری درباره موارد نقض حقوق بشر در کشورمان و افشای آمران، عاملان و حاميان آن همآهنگ کنند.
ما با برگزاری اجلاس های جانبی (موازی) در شورای حقوق بشر وتجمعاتی دربرابر مقر سازمان ملل متحد درشهر ژنو در ارتباط با حوادث رخداده در سال های پیشین در روزهای خردادماه و تیرماه، تلاش می کنیم که همزمان با بیست و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر کارزاری را برای افشای موارد عديده نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در جهت حفظ و ارتقاء حقوق بشر درایران، تدارک ببینیم.
 همچنین چند کارگاه آموزشی حقوق بشر درآخر هفته های موجود دراین فاصله زمانی برگزار می شود.
 دراین دوره نیز تسهیلات محدودی برای سفر به ژنو واقامت دراین شهر برای تعدادی از شرکت کنندگان دراین کارزار درنظر گرفته شده است. شرکت هواپیمایی Easyjet ازبسیاری ازشهرهای اروپا درصورتی که بلیط هواپیما در زمان مناسبی تهیه شود، قیمت های مناسبی را برای سفر به ژنو ارائه می کند.
 جهت همآهنگی های ضرور از علاقه مندان به مشارکت در سازماندهی اين کارزار دعوت می شود که در اجلاس پالتاکی که در روز پنج شنبه ۸ مه ۲۰۱۴ (۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳)  درساعت ۲۱ به وقت اروپای مرکزی در تالاری در آسیا-پاسیفیک، گروه ايران با نام  HRC IRAN  Geneva و با کد ورودی 2610272014برگزار خواهد شد، شرکت کنند.
۷ مه ۲۰۱۴ (۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳)
 تدارک دهندگان کارزار برای افشای نقض حقوق بشر در ج. ا. در روند بیست و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر