۱۳۹۶ اسفند ۱, سه‌شنبه

بازذاشت دو تن از علمای اهل سنت در ترکمنصحرا ایران

جمجمال الدین آدی‌زاده و عبدالغفار بندی از اهالی شهرستان کلاله توسط پرسنل وزارت اطلاعات استان گلستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند
19.02.2018 ~ 20.02.2018 
دو روحانی اهل‌سنت ترکمن ایران به اسامی؛ جمال الدین آدی‌زاده و عبدالغفار بندی از اهالی شهرستان کلاله توسط پرسنل وزارت اطلاعات استان گلستان بازداشت و پس از تفتیش کامل منازل و ضبط وسایل شخصی به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش وبسایت فعالان حقوق بشر ترکمن‌صحرا «توهرا»، بعد از ظهر روز گذشته جمال الدین آدی‌زاده فرزند قربان ساکن روستای قوجمز از توابع شهرستان کلاله در محل کار خود بازداشت شده است.
گفته می‌شود منزل و محل کار وی مورد تفتیش قرار گرفته و وسایل وی از جمله فلش مموری، هارد اکسترنال و کتاب های وی توسط نیروهای امنیتی ضبط شده است.
همچنین گفته شده که علی‌رغم پیگیری نزدیکان این دو روحانی از دلایل و اتهامات وارده برای بازداشت این افراد هیچ اطلاعی حاصل نشده و تنها به خانواده و نزدیکانشان گفته شده برای پیگیری وضعیت حقوقی‌شان به دادگاه ویژه روحانیت شهرستان گرگان مراجعه کنند.
گفتنی است دو تن دیگر از شهروندان اهل سنت ترکمن به نام های حاج محمد رحیمی و سعید محمدی طی نیز دو ماه پیش توسط اداره اطلاعات استان گلستان ایران بازداشت شدند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر